Bulunan Sonuçlar

Arama Kriteri

 

  0530 292 61 21
 
 

 

GERİATRİK (YAŞLILARDA) FİZYOTERAPİ

 

Yaşlılık, gelişim dizisinin bir parçası ve doğal bir süreçtir. Yaşlıların yaşam kalitesinin artması ve bağımsız bir yaşam sürdürebilmesi için yaşlanma olgusunun multidisipliner bir yaklaşımla ele alınması gerekmektedir. Bu noktada yaşlılık döneminde karşılaşılan tüm sorunların bütüncül bir yaklaşımla çözüm getirilmelidir.

Geriatrik fizyoterapi yaşlıda fizyolojik kayba veya hastalığa bağlı gelişen fonksiyonel kötüleşmenin önlenmesi, geciktirilmesi, en aza indirilmesi veya tersine çevrilmesi amacı ile verilen hizmetlerdir.

Geriarik bireylerde fizyoterapist sağlıklı yaşlanma, yaşlılarda yaşam kalitesini artırma ve düşmeyi önleme, yaşlanmanın neden olduğu fonksiyonel kayıpların giderilmesi gibi alanlarda çalışır.

Geriatrik Rehabilitasyonda Amaç;

Kalp ve akciğer hastalıkları gibi kronik hastalıkların etkilerini azaltmak, kas gücü ve kas direncini artırmak, idrar kaçırmaya bağlı problemlerin azalmak,  tıbbi ve cerrahi bir olayın neden olduğu kısıtlılıklardan, kayıplardan korumak ve bu süreçte fonksiyonel bağımsızlığı geri kazandırmak, mümkün olduğu kadar günlük yaşam aktivitelerini yerine getirebilme yeteneğini yeniden kazandırmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Sizi Arayalım

 Uzman Desteği Alın!.
Hizmetlerimizle ilgili daha detaylı bilgi almak ve ihtiyaçlarınıza en uygun - en ekonomik çözümü bulmak için talep formunu doldurabilirsiniz.Güçlü Duruş


Rahatlama


Güvenilir


Hızlı ve Doğru Çözüm
 


Fizyoterapi İzmir


Uzmanlık alanlarımız; Manuel Terapi, Klinik Pilates, Duyu Bütünleme Terapisi, ABA (Uygulamaşı Davranış Analizi) Terapisi, Kuru İğneleme, Kadın Sağlığı, Pelvik Taban ve Stabilizasyon ve Thetahealing.

BİZE ULAŞIN

 Balçova İZMİR

 +90 530 292 61 21 

 info@fizyoterapizmir.com

BİZİ TAKİP EDİN

 
 

E-BÜLTEN
 

 
anti spam software